Het is alweer eind 2021, een bijzonder jaar, ook wat korfballen betreft. Gelukkig mochten we na de zomervakantie weer normaal van start met korfballen. Ook was er goede hoop om de zaalcompetitie normaal te spelen, maar helaas liepen de coronacijfers weer op en had dit consequenties voor de sport.
Zaterdag 27 november had iedereen hun eerste competitiewedstrijd in de zaal; jammer genoeg mocht hier al geen publiek meer bij zitten. Kort daarna werden de regels verscherpt en mocht er niet worden gesport na 17:00 uur. Voor het korfballen betekende dit dat het moeilijk werd om te trainen en de wedstijden na 17:00 uur werden geschrapt. De wedstijdkorfbalcompetitie werd zelfs geschrapt, van onze jeugd speelt alleen de A1 wedstijdkorfbal. Voor hen geldt dat alle wedstijden niet meer meetellen in de competitie, maar wedstijden die gepland stonden voor 17:00 uur mogen wel gespeeld worden als oefenwedstijd. Alle andere jeugdteams vallen onder het breedtekorfbal, deze competitie gaat wel door. Dit betekent dat alle wedstijden wel meetellen in de competitie (dus je krijgt wel punten als je wint!). Een aantal wedstijden kunnen niet doorgaan omdat deze na 17:00 uur vallen en een aantal van deze wedstijden wordt in overleg nog wel eens verschoven naar voren als er ruimte is in de desbetreffende zaal. Ook zijn er al een paar wedstijden geannuleerd omdat er bij 1 van de teams spelers in quarantaine zaten. De zaaluren die dan vrijkomen, worden zo veel mogelijk gebruikt om te trainen.
Sinds 2 weken zijn er op woensdag en donderdag weer mogelijkheden om te trainen, een aantal jeugdteams maakt al gebruik van deze momenten. We zijn als club druk bezig om de jeugd zo veel mogelijk te laten sporten met inachtneming van de huidige coronaregels. Deze regels zijn verlengd t/m 14 januari. Hopelijk dalen de coronacijfers en kunnen we na 14 januari weer na 17:00 uur sporten! Ook hopen we dan de kangoeroetrainingen weer op te pakken en weer leuke activiteiten te organiseren voor de jeugd.
We wensen jullie allemaal fijne feestdagen en een gezond, gelukkig en sportief nieuwjaar toe!
Sportieve groetjes,
De JC